Czym jest usługa wirtualnego spaceru?

Prawdopodobnie każdy z nas korzystał kiedyś z usługi google street view, która umożliwia przeniesienie się z poziomu swojego wygodnego fotela komputerowego, właściwie w dowolne miejsce na ziemi i obserwowanie go z poziomu ulicznego turysty.
Efekt ten możliwy jest do uzyskania dzięki wykonaniu milionów zdjęć o szerokości 360 stopni, na ulicach ogromnej większości miast na świecie.
Wirtualny spacer w usłudze moja firma jest rozwinięciem tego pomysłu. Użytkownik ma możliwość zejścia z ulicy, którą w danej chwili wirtualnie przemierza, wprost do wnętrza lokalu usługowego, takiego jak restauracja, kawiarnia, sklepu detalicznego, czy też, chociażby salonu piękności.
Zdjęcia 360 stopni, które koniecznie są do zrealizowania takiej wirtualnej wycieczki, wykonywane są zawsze przez profesjonalnego fotografa z firmy google, a następnie dodane zostają do internetowej wizytówki firmy, wraz z możliwością odbycia wycieczki. Daje to użytkownikom możliwość odwiedzenia danego miejsca przed faktycznym przekroczeniem progu lokalu.
Jakie płyną z tego korzyści i czy faktycznie taki projekt warty jest wprowadzenie do firmy?

Dlaczego warto skorzystać z usługi Google Street View?

– Innowacyjność reklamy

Wirtualny spacer po firmie to innowacyjny sposób na zareklamowanie świadczonych przez nas usług. Decydując się na zdjęcia 360 stopni pozwalasz swoim przyszłym klientom na poznanie Twojej firmy przed faktycznym przybyciem na miejsce. Co istotne, skorzystanie z tego typu rozszerzonej rzeczywistości nie wymaga posiadania zaawansowanych technologii. Wystarczy… urządzenie z dostępem do Internetu. Tylko tyle dzieli Cię od tego, by w oryginalny, a przede wszystkim profesjonalny i atrakcyjny sposób zaprezentować Twoją firmę w dowolnie wybranym miejscu na świecie.

– Nieograniczony krąg odbiorców

W usłudze wirtualnego spaceru w ramach Google Street View nie ma żadnych ograniczeń! Każda osoba w dowolnym miejscu na świecie może zapoznać się z ofertą i wnętrzem Twojej firmy. Zdecydowana większość przyszłych klientów decydując się na wybór takiego, a nie innego obiektu, pragnie wpierw poznać te miejsce, zanim jeszcze do niego przybędzie . Stąd też, wybierając wirtualny spacer dajesz możliwość jego weryfikacji. To niezwykle ważne w przypadku hoteli, restauracji, barów, a także gabinetów pielęgnacyjnych. Nie sposób nie zauważyć, że takie działania pozytywnie wpływają na odbiór Twojej firmy, a w konsekwencji – na wzrost zainteresowania.

– Wszystko pod kontrolą

Wybierając wirtualny spacer, wybierasz kontrolę nad całością związanego z tym przedsięwzięcia. Przede wszystkim to Ty decydujesz o najlepszym momencie wykonania zdjęć 360 stopni tworzących całość wirtualnej wycieczki. To świetne rozwiązanie dla firm, które niedawno wyremontowały lub nieco odświeżyły swoje wnętrza. Aktualny wygląd naszej firmy pozwoli na uwiarygodnienie jej istnienia. Co ważne, często też punkt wirtualnego spaceru zostaje automatycznie zsynchronizowany z usługą Google Street View, dzięki czemu w łatwy i bezpośredni sposób zainteresowane osoby mogą odwiedzić Twoją firmę z widoku map Google. Ponadto, korzystając z usług zdjęć 360 stopni, masz możliwość śledzenia statystyk wyświetleń. Dzięki takiej usłudze masz pełną kontrolę nad zasięgiem zainteresowania usługami Twojej firmy.

– Niewielkie koszty wielkich korzyści

Ogromnym atutem korzystania z wirtualnej wycieczki po wnętrzach firmy są także koszty związane z realizacją takiej usługi. Przede wszystkim, zdjęcia składające się na całość spaceru umieszczane są w Google całkowicie za darmo! Jedyne wydatki, które wiążą się z tą znakomitą formą reklamy, to koszty fotografii, które są stosunkowo niskie. Co ważne, wydatek ten jest jednorazowy, a przyjemność oglądania rezultatu prac fotografa – długotrwały. Dokładne koszty realizacji fotografii zależą od wielkości lokalu, pomieszczeń oraz miejsc, które chcemy uwiecznić. Profesjonalnie wykonanie zdjęć pozwoli zaprezentować Twoją firmę z najlepszej strony i z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania jej usługami.

Wirtualny spacer w ramach usługi Google Street View to niezbędna reklama każdej firmy, której zależy na pełnym profesjonalizmu odbiorze. Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z fachowych usług w zakresie realizacji wirtualnej wycieczki – zapraszamy do kontaktu. Ponadto, pomożemy Ci ustalić dogodny termin tworzenia zdjęć oraz oszacujemy koszty związane z realizacją usługi.