Google street view do promocji firmy? Zdecydowanie tak!

Obecny niezwykle dynamiczny rozwój technologi internetowych jest niebywałą wręcz okazją do szybkiego i dynamicznego rozwoju firm, które jeszcze kilka lat temu byłyby skazane na mozolne stawianie kroczka za kroczkiem na drodze do sukcesu.
Obecnie za sprawą internetu i możliwości, które daję, da się dotrzeć właściwie w nieokraczony sposób do każdego potencjalnego klienta na świecie. A znacząco pomagają w tym usługi takie jak wirtualny spacer. Dlaczego warto się tym zainteresować?
Jak zatem widać zarówno wykonanie, jak i proces wprowadzania jest całkowicie automatyczny i realizowany przez fachowców, co pozwala zaadaptować ją właściwie do każdego typu prowadzonej działalności. Jakie jednak płyną z tego korzyści? Czy jest to w ogóle warte zachodu?

Korzyści z zaimplementowania wirtualnego spaceru google w usłudze google moja firma to przede wszystkim:

1. Znaczna poprawa zasięgu w Google — zdecydowana większość firm wykorzystująca zakładkę moja firma ogranicza się do uzupełnienia podstawowych danych adresu i kontaktu. Dodając do tego tak atrakcyjna funkcje, jak wirtualny spacer, znaczącą wzrasta liczba osób przeglądających i interesujących się naszą ofertą, co z kolei przemieszcza nas wyżej w rankingu Google, jeszcze bardziej zwiększając zasięg i dostęp do klientów.
Mamy tu do czynienia z efektem kuli śniegu, który zapoczątkowany został właśnie przez wirtualny spacer.

2. Postawa frontem do klienta

Możliwość odbycia wirtualnego spaceru po firmie, często po pomieszczeniach niedostępnych dla każdego klienta, buduje wśród nich przeświadczenie o transparentności działania firmy. Są to bardzo silne fundamenty do zbudowania dużego zaufania, a co za tym idzie, do zdobycia stałego i trwałego klienta.

3. Aktualizacja map

Korzystając z google street view, bez trudu można zauważyć, że często są tam zdjęcia nawet sprzed 4 lub 5 lat. Google stale je aktualizuje, jednak jako klienci nie mamy żadnego wpływu na to, czy na komputerze pojawi się zdjęcie naszego lokalu, czy stary budynek z czasów, gdy jeszcze nawet nie myśleliśmy, aby go wynająć.
Należy w tym punkcie zwrócić uwag na fakt, że wirtualny spacer może być po prostu świetną wskazówką dotyczącą drogi dojazdu do naszego punktu. Dlatego też warto zadbać o jego aktualność, a to właśnie można osiągnąć poprzez zrealizowanie funkcji wirtualnego spaceru.

4. Ekonomiczność tego rozwiązania

Rozważając skorzystanie z tej usługi z pewnością prędzej czy później trzeba zwrócić uwagę na jej koszt. W końcu tak nowoczesne rozwiązanie musi sporo kosztować. I tu często następuje pełne zaskoczenie, ponieważ usługa wirtualnego spaceru jest całkowicie darmowa. Można zatem w sposób zupełnie darmowy nie tylko zbudować całkowicie nowy, nowoczesny wizerunek firmy i poprawić swoje pozycjonowanie w Google, ale co najważniejsze, znaczącą rozwinąć swój zasięg do klientów i zwiększyć dzięki temu osiągane przychody. Jest to usługa, z której zwyczajnie żal nie skorzystać.