Bez kategorii

Czy wargi sromowe są duże? Kiedy dokonać waginoplastyki.

By 25 czerwca 2019 No Comments

Ginekolog to lekarz, którego każda kobieta odwiedzi w swoim życiu wiele razy. Dla każdej z kobiet szczególna jest zwłaszcza pierwsza wizyta. Warto dobrze się do niej przygotować. To o czym należy przede wszystkim pamiętać przed badaniem to higiena intymna. Bardzo często radzi się także pacjentkom, aby ubrały dłuższą koszulę, tunikę lub spódnicę, która zmniejszy dyskomfort związany z potrzebą rozebrania się od pasa w dół.
Warto także przygotować takie informacje jak data pierwszej oraz ostatniej miesiączki, jak również przebieg cyklu czyli jej długość, regularność i charakter krwawień. Lekarz zapyta nas także najpewniej o ewentualne zabiegi, które przeszliśmy w przeszłości. Istotne jest, aby lekarz, do którego przychodzimy po raz pierwszy, potrafił wczuć się w sytuację pacjentki i był dla niej szczególnie miły.
W przypadku, gdy pacjentka pragnie uzyskać receptę na tabletki antykoncepcyjne, konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań, które pozwolą lekarzowi dobrać odpowiednie dla pacjentki tabletki. Poza informacjami, które musimy przygotować, należy także zapamiętać, aby pozytywnie się nastawić. Dla wielu kobiet wizyta u ginekologa może być przeżyciem stresującym, jednak w rzeczywistości lekarz stara się wytworzyć przyjazną dla pacjentki atmosferę, dzięki czemu wizyta będzie miłym wspomnieniem. Najważniejsza jest szczera rozmowa, dzięki czemu lekarz będzie mógł pomóc nam w każdym problemie. Pozwoli nam to także na uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas wątpliwości. Dzięki temu lekarz dokona właściwej diagnozy oraz będzie w stanie zlecić dobrane w sposób odpowiedni tabletki.
W momencie wybierania ginekologa warto udać się do lekarza, który został nam polecony przez inną osobę, pozwoli to uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z wybieraniem lekarza, którego nie znamy. Rozwiązaniem może okazać się także poznanie opinii na temat lekarza, które zostały zamieszczone w internecie. Choć zawsze musimy pamiętać, że mogą być one nierzetelne. Tak czy inaczej lepsze takie rozeznanie, niż żadne.